FOTOGALERIE OKOLÍ - Pension PALLA

Přejít na obsah
BLÍZKÉ OKOLÍ PENZIONU
Svojanov

Obec Svojanov leží v údolí říčky Křetínky, 16 km jižně od Poličky a 18 km jihozápadně od Svitav (pozor někdy je záměňován se Svojanovem u Moravské Třebové)
Historie vzniku Svojanova je spjata s výstavbou stejnojmenného hradu ve 13. stol. V pozdější době se z původního podhradí vytvořila vesnice. Její název byl převzat od sousední vesnice Starý Svojanov, která existovala již před stavbou hradu a jméno dostala po ptáčníkovi Svojanovi. Ten prý kdysi vyvedl z hlubokých hvozdů zbloudilého knížete a ten mu toto území daroval.

Autobusem se k nám přímo dostanete z Poličky, Svitav, Brna a Moravské Chrastové. Všechna jmenovaná města mají vlaková spojení s ostatními místy naší republiky.

Okolí Svojanova:

Pension PALLA leží v klidné oblasti, a proto je ideálním místem pro trávení klidné dovolené. Svùj volný čas mùžete v letních měsících trávit aktivní turistikou,nebo jen touláním po okolních lesích, sběrem hub a borůvek, koupáním na okolních rybnících a koupalištích,popřípadě rybařením na pstruhové vodě říčky Křetínky, nebo Petrově rybníce přímo v Svojanově. Pro vyznavače vodních sportů je k dispozici Křetínská(Letovická) přehrada vzdálená od našeho pensionu asi 13 km.

V pensionu je též možné si zapůjčit horské kolo (k dispozici je i dětská sedačka) k vyjížďkám do okolí, nebo si půjčit volejbalovou síť s míčem a zasportovat si na nedalekém hřišti. Okolí Svojanova skýtá četné možnosti pro pěší i cyklistickou turistiku, neboť provoz na silnicích je minimální. Obcí probíhají cyklotrasy 104 a 5086.
Návrat na obsah